Najlepsze sposoby dezynfekcji powietrza

  • Post author:

Bardzo ważnym, a często pomijanym aspektem utrzymania czystości jest dezynfekcja powietrza. Wiele miejsc, takich jak gabinety lekarskie, salony kosmetyczne czy fryzjerskie, a także restauracje czy kawiarnie na bieżąco pozbywa się nie tylko zabrudzeń, ale również drobnoustrojów czy innych bakterii z ogólnodostępnych powierzchni. Co jednak z tymi bakteriami czy wirusami, które unoszą się wokół nas?

Sposoby na dezynfekcję powietrza

Najpopularniejszą opcją jest wykorzystanie promieniowania UV-C. Równie często możliwe jest spotkanie się z ozonowaniem, jednak jego wadą jest fakt, że zajmuje dużo czasu, a w trakcie trwania procesu konieczne jest opuszczenie pomieszczenia – w związku z czym, może nie sprawdzić się w takich miejscach jak często uczęszczane placówki edukacyjne, szpitale, biurowce czy też gabinety kosmetyczne. Warto więc zdecydować się na wariant z wykorzystaniem promieniowania UV-C – ważne jest jednak to, aby nasz sprzęt był odpowiednio obudowany. Dzięki temu, promienie nie będą wnikać bezpośrednio w nas, ponieważ byłoby to niebezpieczne.

W jaki sposób działa dezynfekcja powietrza promieniami UV-C?

Przede wszystkim, odpowiednio dobrane urządzenie może, jak już wspomnieliśmy, działać w obecności ludzi. Emitowane promienie pozbędą się drobnoustrojów oraz patogenów. Nie będzie również żadnych produktów ubocznych likwidowania tych niepożądanych cząsteczek (konieczne jest zwrócenie na to uwagi przy zakupie – wiele urządzeń jedynie przekształca patogeny w coś innego, a nie się ich pozbywa). Dodatkowo, odpowiedni sprzęt nie sprawi, że powietrze będzie bezładnie wirowało, a wymusi na nim cyrkulację, która pozwoli na oczyszczenie i dezynfekcję. Poprzez zastosowanie ukrytych w maszynie filtrów i lamp emitujących promieniowanie, usunięta zostanie prawie całość szkodliwych cząsteczek, a oczyszczone powietrze wróci do pomieszczenia.

Idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju placówek, biur czy nawet domów mieszkalnych będzie proponowany przez naszą firmę UV-C FiltAir! Pozwoli on na ciągła dezynfekcję, spełniając wszystkie kryteria bezpieczeństwa i skuteczności.