Na czym polega sterylizacja powietrza?

  • Post author:

W dzisiejszych czasach szczególnie ważnym aspektem jest odpowiednie oczyszczanie pomieszczeń oraz powierzchni. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w niemal wszystkich miejscach konieczne jest wzmożone dbanie o odpowiednią dezynfekcję. Urządzenia, które to umożliwiają znalazły więc szersze zastosowanie niż tylko, jak dotychczas, w gabinetach lekarskich, szpitalach czy salonach tatuażu lub SPA. Na czym dokładnie polega sterylizacja powietrza i jak może ona zapewnić bezpieczeństwo?

Sterylizacja powietrza w pomieszczeniach

Często same odkażanie i oczyszczanie powierzchni, blatów i najczęściej używanych urządzeń nie wystarczy – konieczne jest również zadbanie o to, aby wszelkiego rodzaju zagrożenia były usunięte z powietrza! Nie tylko COVID, ale również inne wirusy, bakterie i alergeny często utrzymują się w przestrzeni pomiędzy nami; wówczas nie wystarczy zadbać o powierzchnie, na których mogły one osiąść – konieczne jest dokładne odkażenie i zadbanie o całość pomieszczenia.

Jaki sterylizator wybrać?

W ramach konieczności oczyszczania wnętrz, warto zdecydować się na odpowiednie urządzenie, które pozwoli na jak najbezpieczniejsze i najwygodniejsze użytkowanie. Większość propozycji może być ograniczona do używania w nocy, ponieważ może działać tylko w pustym pomieszczeniu. Pojawia się jednak pytanie – czy warto inwestować w sprzęt, który będzie oczyszcza i odkażał miejsce tylko w momencie, jak nikogo w nim nie będzie? W końcu zależy nam na bezpieczeństwie Klientów, Pacjentów i odwiedzających podczas ich wizyt, a nie po nich!

Sterylizator powietrza UV-C

Czemu nasze rozwiązanie jest najodpowiedniejszym, na jakie możecie się zdecydować? Dzięki odpowiedniej obudowie, możliwe jest włączenie go podczas godzin otwarcia placówki czy sklepu – w żaden sposób nie będzie on nieodpowiedni lub szkodliwy dla ludzi, promienie sterylizujące nie wpłyną na zdrowie ani Wasze, ani osób odwiedzających daną firmę, zadbać o dane pomieszczenie. Szczególnie ważne jest to, aby sprzęt sam wymuszał ruch powietrza – wówczas będzie możliwość cieszenia się najlepszymi rezultatami!