Działanie sterylizatora powietrza UV-C

  • Post author:

Decydując się na zakup urządzenia od Airvent, warto doskonale wiedzieć, w jaki sposób ono działa. Dzięki temu, nie tylko nabierzecie pewności odnośnie bezpieczeństwa swojego, Waszych Gości, Pacjentów czy Klientów, ale również utwierdzicie się w przekonaniu, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o sterylizację powietrza.

Promienie UV-C – czym są i skąd się biorą?

Warto wiedzieć, że te promieniowanie wydzielane jest przez Słońce, jednak jest pochłaniane przez atmosferę. Nie dociera ono więc do powierzchni Ziemi i nie widzimy, w jaki sposób wpływa ono na wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy i drobnoustroje. Promieniowanie UV-C wnika do organizmów drobnoustrojów, w których jest absorbowane przez ich kwasy nukleinowe oraz białka cytoplazmatyczne – przez to, zachodzi w nich zmiana i stają się one nieszkodliwe, ponieważ zawarty w nich patogen nie jest już obecny.

Działanie sterylizatora powietrza UV-C

Mimo wszystko, opis działania tych promieni może budzić pewne wątpliwości – czy w takim razie jest ono niebezpieczne dla ludzi? Nasza odpowiedź brzmi – byłoby niebezpieczne, gdyby nie specjalna budowa naszego sterylizatora powietrza! Dzięki odpowiedniemu działaniu sprzętu, możliwe jest, aby proponowane przez nas urządzenie włączone było cały czas – szczególnie wtedy, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie. Wiele urządzeń, które służą do sterylizacji powietrza, może być włączonych tylko w nocy, kiedy pomieszczenia są puste, co niestety mija się z celem – szczególnie w przypadku, w którym chcemy zapewnić bezpieczeństwo osobom czekającym w poczekalni czy szatni, którzy są naszymi Pacjentami lub Klientami.

Bezpieczeństwo od promieni UV-C

Dzięki odpowiedniej obudowie, która blokuje promieniowanie i nie pozwala mu dosięgnąć osób zgromadzonych nawet w bliskiej odległości, urządzenie umożliwia łatwe i ciągłe oczyszczanie przestrzeni z niebezpiecznych związków, które mogłyby zaszkodzić ludziom i wywołać wszelkiego rodzaju choroby. Sterylizator działa w taki sposób, że wymusza ciągły obieg powietrza – kiedy znajduje się ono wewnątrz maszyny, poddane jest działaniu promieniu UV-C, które idealnie je oczyszcza z patogenów i chorobotwórczych drobnoustrojów. Zdecyduj się na FiltAir już dziś!