Dezynfekcja powietrza w gabinecie kosmetycznym i stomatologicznym

  • Post author:

Każdy z nas, jako Pacjent lub Klient, chce zostać potraktowany jak najlepiej – nie tylko jeśli chodzi o zapewnienie odpowiedniego wsparcia czy obsługi, ale również pewność, że obsłużeni zostaniemy w odpowiednich warunkach. I tak, w hotelach oczekujemy czystych pokoi, w restauracji – sterylnych naczyń i dań przygotowanych zgodnie z zasadami, przez przebadanych kucharzy. Nie inaczej jest w momencie, kiedy idziemy do kosmetyczki lub stomatologa – co więcej, to obowiązek osób świadczącym nam wsparcie, aby odpowiednio zadbać o przyrządy i całą przestrzeń.

Dezynfekcja powietrza w salonie

Ważne jest, aby narzędzia, maszyny i wszystko, co może mieć kontakt z krwią, skórą czy innymi elementami, które mogą mieć niebezpieczne dla osoby wykonującej zabieg, jak również dla kolejnych Pacjentów, było odpowiednio zdezynfekowane. Nie zmienia jednak faktu to, że wiele wirusów czy bakterii, może nie osiadać na danych przedmiotach, a przebywać w powietrzu – co może powodować ryzyko zakażenia. Oczywiście, jest to mniej niebezpieczne w sytuacji przenoszenia danych chorób poprzez kontakt z krwią, jednak w sytuacji, w której wystarczy, aby bakteria dostała się do oka lub nosa, konieczne jest właśnie takie oczyszczenie całego wnętrza – szczególnie w salonach kosmetycznych, gabinetach stomatologicznych itp.

Gabinet stomatologiczny lub kosmetyczny – jak zadbać o sterylność?

Oprócz dotychczasowego dezynfekowania narzędzi, blatów i siedzeń, warto zadbać o powietrze. Odpowiednim wyborem będzie tutaj urządzenie, które będzie mogło być włączone cały czas (nie tylko w nocy), jednocześnie nie narażając pracowników i Pacjentów na niebezpieczne promieniowanie. Najlepszą opcją będzie więc wyposażenie salonu kosmetycznego lub gabinetu stomatologa w urządzenie do dezynfekcji powietrza od firmy Airvent. Sterylizator UV-C FiltAir to idealne rozwiązanie, które może pracować cały czas – wymusza ono ruch powietrza, które jest oczyszczane non-stop, a jego obudowa nie pozwala na to, aby ludzie (czy to osoby świadczące usługi kosmetyczne, czy pomoc stomatologiczną, jak również ich Pacjenci) byli wystawieni na działanie niebezpiecznych dla zdrowia promieni UV.

Z sterylizatorem powietrza UV-C FiltAir dezynfekcja będzie prosta i skuteczna!