Czy sterylizacja z użyciem promieni UV jest skuteczna?

  • Post author:

Pandemia koronawirusa zwróciła nam uwagę na aspekt, który od zawsze jest istotny dla osób pracujących w miejscach, w których konieczne jest utrzymanie czystości. Dezynfekcja oraz sterylizacja to codzienność dla wielu ludzi – na pracownikach służby zdrowia zaczynając, a na kosmetyczkach, fryzjerach i tatuażystach kończąc. Z powodu pandemii COVID-19, konieczna stała się jednak nie tylko dezynfekcja urządzeń czy narzędzi, wykorzystywanych przy zabiegach czy badaniach – pojawiła się za to potrzeba skutecznego oczyszczania zarówno powierzchni, ale również powietrza i wnętrz, jako że wirus roznosi się drogą kropelkową.

Czy używanie promieni UV jest skuteczne?

Jedną z najpopularniejszych metod oczyszczania jest sterylizacja UV. Niestety, nie można stwierdzić, że sprawdza się ona w 100%; pozwala jednak na znaczne zadbanie o wnętrza. Nie wnika ona w tworzywa, dlatego nie będzie odpowiednia do zadbanie o oczyszczenie z patogenów np. ubrań czy maseczek, jednak może pozwolić na oczyszczenie powierzchni mebli oraz rzeczy znajdujących się w danym wnętrzu, a także powietrza. Promieniowanie to jest jednak szkodliwe dla człowieka, a żeby dało jakikolwiek efekt, musi oddziaływać na daną powierzchnię przez co najmniej kilka godzin. Jak rozwiązać ten problem?

Sterylizator UV-C FiltAir

Urządzenie idealnie spełnia swoje zadania, jednocześnie będąc odpowiednim dla ludzi! W jaki sposób może ono skutecznie dbać o oczyszczenie powietrza wokół?

Nasi specjaliści opracowali specjalne i skuteczne rozwiązania, które pozwalają na używanie maszyny w miejscach takich jak gabinety, poczekalnie, szpitale czy biura. Jest to możliwe dzięki specjalnej obudowie, która nie przepuszcza szkodliwego promieniowania. Pozwala ona więc na pracę sterylizatora UV na co dzień, nawet w zatłoczonych pomieszczeniach – nie ma potrzeby stawiania go w oddali czy odgradzania go od Gości czy Pacjentów.

Ważnym aspektem jest również mechanizm, który wymusza krążenie powietrza. Bez niego, sterylizator UV-C FiltAir nie mógłby oczyszczać powietrza we wnętrzu. System zasysa powietrze, skutecznie je dezynfekuje, a następnie wypuszcza, a nieprzerwana praca umożliwia czystość niezależnie od tego, ile osób wchodzi lub wychodzi z danego pomieszczenia.